Operational amplifier; 10MHz; 4.5÷38V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TLE2071CD
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TLE2071CD
Specification for Operational amplifier; 10MHz; 4.5÷38V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 45V/μs |
| Input offset voltage | 0.49mV |