LED
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TLHG4600
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLHG4600
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 1...4mcd |
| LED colour | green |
| LED lens | diffused, green |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 10mA |