LED; 3mm; red; 6.3÷32mcd; 30°; Front: convex; 1.6÷2.2V; Pitch: 2.54mm
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
TLLK4401-AS21
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLLK4401-AS21
Product downloads
Specification for LED; 3mm; red; 6.3÷32mcd; 30°; Front: convex; 1.6÷2.2V; Pitch: 2.54mm
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | red |
| LED lens | diffused, red |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 2mA |