LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TLUY2400
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLUY2400
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 1...8mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | diffused, yellow |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.8mm |
| LED current | 10mA |