Operational amplifier; 6.4MHz; 2.7÷6V; Channels: 1; SOT23-5
Multiples:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Product code:
TLV2461IDBVT
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TLV2461IDBVT
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 6.4MHz; 2.7÷6V; Channels: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 6.4MHz |
| Slew rate | 1.6V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |