Operational amplifier
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
TLV2622IDGKR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TLV2622IDGKR
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 11MHz |
| Slew rate | 7V/μs |
| Input offset voltage | 3.5mV |
| Input offset current | 50pA |
| Input bias current | 50pA |