LED Super Flux; 7.62x7.62mm; red; 1500÷2800mcd; 30°; Front: convex
Multiples:
2100.0
Minimum quantity:
2100.0
Product code:
TLWR7600
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLWR7600
Product downloads
Specification for LED Super Flux; 7.62x7.62mm; red; 1500÷2800mcd; 30°; Front: convex
| Mounting | THT |
| Version | Standard |
| Dimensions | 7.62x7.62mm |
| Number of terminals | 4 |
| LED colour | red |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 70mA |