Diode: Schottky switching; SMD; 60V; 15mA; MiniMELF; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TMM6263FILM
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TMM6263FILM
Product downloads
Specification for Diode: Schottky switching; SMD; 60V; 15mA; MiniMELF; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 50mA |
| Load current | 15mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |