Diode: TVS
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
TPC30CAHM3/H-1
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TPC30CAHM3/H
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMPC |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 25.6V |
| Max. forward impulse current | 36.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 28.5V |
| Leakage current | 1µA |