Diode: TVS
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
TPC36CAHM3/H-1
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TPC36CAHM3/H
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 30.8V |
| Max. forward impulse current | 30.1A |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 34.2V |
| Leakage current | 1µA |