Diode: TVS array
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TPD3E001DRYR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPD3E001DRYR
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 3 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Version | ESD |
| Application | universal |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 11V |
| Leakage current | 1nA |
| Capacitance | 1.5pF |