Diode: TVS array
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TPD4E1B06DCKR-1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPD4E1B06DCKR
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363, TSSOP6 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Max. forward impulse current | 3A |
| Version | ESD |
| Application | universal |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 7V |
| Capacitance | 0.7pF |