Diode: TVS array; Ubr: 11V; unidirectional; UQFN10; Ch: 6
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TPD6E001RSER
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPD6E001RSER
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; Ubr: 11V; unidirectional; UQFN10; Ch: 6
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 0.9...5.5V |
| Case | UQFN10 |
| Number of channels | 6 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Version | ESD |
| Application | HDMI, USB |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 11V |