Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TPK15KP51A
Manufacturer: SMC DIODE SOLUTIONS
Manufacturer code: TPK15KP51A
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 51V |
| Max. forward impulse current | 183A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 56.7...62.7V |
| Leakage current | 10µA |