Diode: TVS; 600W; 12.2÷13.5V; 33A; unidirectional; ±5%; SMA flat
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
TPSMA6L11A-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L11A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 12.2÷13.5V; 33A; unidirectional; ±5%; SMA flat
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 11V |
| Max. forward impulse current | 33A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 12.2...13.5V |
| Leakage current | 1µA |