Diode: transil; 600W; 15.6V; 25.9A; unidirectional; SMAF
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
TPSMA6L14A
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L14A
Product downloads
Specification for Diode: transil; 600W; 15.6V; 25.9A; unidirectional; SMAF
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 14V |
| Max. forward impulse current | 25.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 15.6...17.2V |
| Leakage current | 1µA |