Diode: TVS; 600W; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; ±5%; SMA flat
Multiples:
22500.0
Minimum quantity:
22500.0
Product code:
TPSMA6L15A-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L15A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; ±5%; SMA flat
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Max. forward impulse current | 24.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 16.7...18.5V |
| Leakage current | 1µA |