Diode: TVS; 600W; 26.7÷29.5V; 15.4A; unidirectional; ±5%; SMA flat
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
TPSMA6L24A-2
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L24A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 26.7÷29.5V; 15.4A; unidirectional; ±5%; SMA flat
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 15.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 1µA |