Diode: TVS; 600W; 33.3÷36.8V; 12.4A; unidirectional; ±5%; SMA flat
Multiples:
22500.0
Minimum quantity:
22500.0
Product code:
TPSMA6L30A-AQ
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L30A-AQ
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 33.3÷36.8V; 12.4A; unidirectional; ±5%; SMA flat
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 12.4A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 33.3...36.8V |
| Leakage current | 1µA |