Diode: TVS; 600W; 60V; 6.9A; unidirectional; ±5%; DO221AC; reel,tape
Multiples:
52500.0
Minimum quantity:
52500.0
Product code:
TPSMA6L54A-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TPSMA6L54A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 60V; 6.9A; unidirectional; ±5%; DO221AC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 54V |
| Max. forward impulse current | 6.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 60...66.3V |
| Leakage current | 1µA |