Diode: TVS
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TPSMP30AHM3_A/H
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TPSMP30AHM3_A/H
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 25.6V |
| Max. forward impulse current | 9.7A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 28.5V |
| Leakage current | 1µA |