Diode: TVS
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TPSMP36AHM3_A/H
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TPSMP36AHM3_A/H
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 30.8V |
| Max. forward impulse current | 8A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 34.2V |
| Leakage current | 1µA |