Product code: TR-3216LV250-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: TR-3216LV250-R
  • Case - mm
  • Voltage drop
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 125VAC; 125VDC; soldered,SMD
Mounting SMD
Resistance 3.5Ω
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 250mA
Rated voltage 125V DC, 125V AC
Case - mm 3216
Voltage drop 1.4V