Product code: TR-3216LV750-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: TR-3216LV750-R
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 750mA; 125VAC; 125VDC; soldered,SMD
Mounting SMD
Resistance 540mΩ
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 750mA
Rated voltage 125V DC, 125V AC