Product code: TR1-2410FA800-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: TR1-2410FA800-R
  • Rated voltage
  • Voltage drop
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 800mA; 125VAC; 125VDC; soldered,SMD; 2410FA
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 800mA
Rated voltage 125V DC, 125V AC
Voltage drop 150mV