IC: analog switch; SPDT; Ch: 1; WSON8; 2.7÷6VDC,2.7÷12VDC
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
TS12A12511DRJR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS12A12511DRJR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPDT; Ch: 1; WSON8; 2.7÷6VDC,2.7÷12VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...6V DC, 2.7...12V DC |
| Case | WSON8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 5Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Quantity in package | 1000pcs. |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |