IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SPDT; Ch: 2; VSSOP10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3A24159DGSR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3A24159DGSR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SPDT; Ch: 2; VSSOP10
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...3.6V DC |
| Case | VSSOP10 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 300mΩ |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |