IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SP4T; Ch: 2; SOIC16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3A5017DR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3A5017DR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SP4T; Ch: 2; SOIC16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.3...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 11Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer |
| Output configuration | SP4T |
| Max operating temperature | 85°C |