Operational amplifier
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TS507CLT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS507CLT
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | 0...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.9MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 0.55mV |
| Input offset current | 75nA |