Operational amplifier; 6MHz; 2.7÷3.6V; Channels: 2; miniSO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSB712AIST
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSB712AIST
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 6MHz; 2.7÷3.6V; Channels: 2; miniSO8
| Mounting | SMT |
| Case | miniSO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, precision |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 6MHz |
| Quiescent current | 3mA |
| Slew rate | 3V/μs |
| Input offset current | 10nA |