IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSC2010IDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSC2010IDT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Kind of integrated circuit | current sense |
| Slew rate | 7.5V/μs |
| Input offset voltage | 4.5mV |
| Max operating temperature | 125°C |