Diode: TVS; unidirectional; SOD323
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSD05DYFR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TSD05DYFR
Product downloads
Specification for Diode: TVS; unidirectional; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.5V |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Version | ESD |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6...8V |
| Leakage current | 50nA |