Diode: Schottky rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSD30H200CW MNG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TSD30H200CW MNG
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 920mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |