IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSH80IYLT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSH80IYLT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 65MHz |
| Input offset voltage | 12mV |
| Input offset current | 5µA |
| Max operating temperature | 85°C |