IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSU102IQ2T
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSU102IQ2T
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 9kHz |
| Slew rate | 3mV/μs |
| Input offset current | 30pA |
| Max operating temperature | 85°C |