Operational amplifier
Multiples:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Product code:
TSV358IPT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSV358IPT
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.4MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |
| Input offset current | 60nA |