Operational amplifier
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TSV991AILT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSV991AILT
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, low voltage |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 20MHz |
| Quiescent current | 1.1mA |
| Slew rate | 10V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 100pA |
| Input bias current | 100pA |