IC: interface; USB 2.0; transceiver; 2.7÷4.8VDC; VQFN32
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
TUSB1210BRHBT
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TUSB1210BRHBT
Product downloads
Specification for IC: interface; USB 2.0; transceiver; 2.7÷4.8VDC; VQFN32
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...4.8V DC |
| Case | VQFN32 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | USB 2.0 |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Max operating temperature | 85°C |