UA-20BFMM-SL7A01
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UA-20BFMM-SL7A01
Manufacturer: AMPHENOL LTW
Manufacturer code: UA-20BFMM-SL7A01
Product downloads
Specification for UA-20BFMM-SL7A01
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | screw |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | USB A |
| Number of pins | 4 |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 1.5A |
| Connector variant | shielded |
| Spatial orientation | straight |