Diode: TVS array
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UBT26A05L03
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UBT26A05L03
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 3 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5.25V |
| Max. forward impulse current | 5A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6V |
| Leakage current | 1µA |