Integrated circuit: PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UC3827DW-2
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: UC3827DW-2
Product downloads
Specification for Integrated circuit: PMIC
| Output current | 250mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Application | SMPS |
| Topology | buck, H-bridge, push-pull |
| Frequency | 500kHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |