Diode: TVS array
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UCLAMP0505A.TCT
Manufacturer: SEMTECH
Manufacturer code: UCLAMP0505A.TCT
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Max. forward impulse current | 4.5A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 8V |