Diode: TVS array
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UCLAMP3324P.TCT
Manufacturer: SEMTECH
Manufacturer code: UCLAMP3324P.TCT
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SLP2116P8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | common anode, quadruple |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Max. forward impulse current | 5A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 3.5V |