Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UDD32C12L01
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UDD32C12L01
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 12V |
| Max. forward impulse current | 7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13V |
| Leakage current | 1µA |