UDD32C15L01
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UDD32C15L01
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Max. forward impulse current | 6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 16.7V |