Product code: UDD32C15L01
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UDD32C15L01
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS
Mounting SMD
Case SOD323
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Number of pins 2
Max. off-state voltage 15V
Max. forward impulse current 6A
Type of diode transil
Breakdown voltage 16.7V