Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UDD32C24L01
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UDD32C24L01
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7V |
| Leakage current | 1µA |