Diode: TVS array
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
UES08A03L05
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UES08A03L05
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Application | Ethernet, USB |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 3.5V |
| Leakage current | 1µA |