Diode: TVS array
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
UET14A05L03-BK
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: UET14A05L03-BK
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 3 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 3A |
| Application | Ethernet, USB |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6V |
| Leakage current | 5µA |