Switch: vandal resistant
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
ULV8F2BSS3XXM06
Manufacturer: E-SWITCH
Manufacturer code: ULV8F2BSS3XXM06
Specification for Switch: vandal resistant
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | vandal resistant |
| Leads | for soldering |
| Mounting hole diameter | Ø25mm |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Button shape | flat, round |